24252627282930
31
Starejši dečki U-14 osvojili 2. mesto na turnirju v Grazu

ponedeljek, 04. januar 2010 ob 17:30

Nogometni klub ESK Graz je organiziral 14. turnir za mlajše kategorije na katerem je v šestih starostnih kategorijah nastopilo 110 klubov iz Avstrije, Madžarske, Poljske in Slovenije. NK Tehnostroj Veržej se je turnirja udeležil z ekipama starejših cicibanov U-10 in starejših dečkov U-14. Cicibani so zasedli odlično šesto mesto. V skupini s tremi avstrijskimi klubi (Murfeld, ESK Graz II in SV Deutschfeistritz) so z dvema zmagama in porazom zasedli drugo mesto. V nadaljevanju tekmovanja so nato premagali ASV Gosting, v boju za peto mesto pa je bil z 2:0 boljši FC Sturm Graz. V finalu je poljska ekipa Czarni Gorac tesno z 1:0 premagala NK Simer šampion iz Celja.
Odlično so se odrezali starejši dečki. V  predtekmovalni skupini so premagali ASV Gosting z 2:1 (strelca Niko Matjašič in Tobias Mencigar), SV Schwechat z 4:2 (strelca Niko Matjašič 2, Alen Lebar 2), Grazer Sport Club z 5:0 (Niko Matjašič 2, Tobias Mencigar 2 in Kevin Kuster) ter Phonix Murzzuschlag z 3:2 (stelec Tobias Mencigar 3). V četrtfinalu so izločili graško ekipo LUV I z 5:3 (strelci Tobias Mencigar 3, Niko Matjašič in Martin Cimerman).
V polfinalnem srečanju so bili nato boljši še od LUV II z 2:1 (strelca Alen Lebar in Tobias Mencigar). V finale se je uvrstil tudi mariborski NK Železničar. Ekipi, ki se dobro poznala iz državnega prvenstva sta prikazali lepo nogometno predstavo, v kateri so bili s 3:1 (strelec za Veržej Alen Lebar) boljši mariborčani in zasluženo osvojili 1. mesto. Veržejci so pod vostvom trenerja Dušana Vogrinčiča nastopili v postavi: Tobias Mencigar, Niko Matjašič, Alen Lebar, Martin Cimerman, Luka Ajlec, Luka Sever, Kevin Kuster, Niko Kolar, Gregor Stramič in Tjan Rožanc .Slike s turnirja si lahko ogledate v galeriji.